Przejdź do treści

Perfumy damskie Daisy – Marc Jacobs

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Perfumy Marc Jacobs Daisy to zapachy przypominające wiosenne i letnie wieczory na łonie natury. Wyjątkowo zachwycająca swoją subtelną słodyczą nuta zapachowa przywodzi na myśl kwitnący sad lub łąkę pełną kwiatów. Opisywana linia zapachowa jest wyjątkowo słodka, ciepła i kobieca, a jednocześnie delikatna i ulotna jak letni wiatr. Daisy ma w sobie coś młodzieńczego, zachowując przy tym niewymuszoną elegancję. Są to zapachy urocze i świetnie podkreślające charakter każdej kobiety.

Linia zapachowa Marc Jacobs Daisy składa się z czterech zapachów, które mają ze sobą wiele wspólnego, jednakże różnią się niektórymi akordami. Warto wypróbować je wszystkie i odnaleźć niepowtarzalny charakter każdego z nich. Pierwszym z zapachów opisywanej linii jest woda toaletowa o tej samej nazwie, Marc Jacobs Daisy. Zapach jest pełen słońca, świeżości i wolności oraz finezji. Głównymi nutami, które można odnaleźć w tej kompozycji, jest truskawka, fiołek, czerwony grejpfrut. Nieco bardziej w głębi zapachu Daisy rozkwita akcentami jaśminu, jeżyny oraz gardenii, a także nutami białych drzew, wanilii, śliwki liczi, niebieskiej wisterii, oraz piżma.

Kolejnym zapachem spośród czterech z tej linii jest woda toaletowa Marc Jacobs Daisy Blush. Jest to kwiatowa kompozycja, idealna dla każdej dziewczyny. Zapach wyróżnia się spośród innych charakterystycznym akordem konwalii, mimozy oraz wiciokrzewu. Innymi akordami, które można odszukać w zapachu Daisy Blush, są bergamotka, gruszka, lilia wodna, nuty drzewne i piżmo.

Trzecim z zapachów z linii Marc Jacobs Daisy jest woda toaletowa Marc Jacobs Daisy Dream – pełna lekkości, zwiewna kompozycja, idealna dla dziewczyn, które nie przepadają za zbyt mocnymi, mdłymi zapachami. Woda toaletowa przypomina podmuch letniej bryzy i przywołuje senne marzenia. Jeśli chodzi o nuty zapachowe Daisy Dream, odnajdziemy tutaj jeżynę, grejpfruta, jaśmin, śliwkę liczi, niebieską wisterię, gruszkę, esencję białych drzew, piżma i wody kokosowej.

Ostatnim z czterech zapachów jest woda perfumowana Daisy Dream Forever – kwiatowo – owocowy zapach ujmujący swoim charakterem. Woń pachnie smakowitymi jeżynami, grejpfrutem, gruszką i śliwką liczi. Kompozycję Daisy Dream Forever dopełniają subtelne nuty jaśminu, niebieskiej wisterii, białych drzew i wody kokosowej. Dla kontrastu dodany został także akcent piżma.